Manisa Valiliği
Manisa Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Manisa Valiliği
Manisa Valiliği

Kıroğlu Otomotiv Mad. Ve Tic. A.Ş. Bentonit Ocağı Kırma Eleme Tesisi Kapasite Artışı ile Kedi Kumu Üretimi İlavesi/8-5 ilanı

15 Ocak 2021

Manisa İli, Yunusemre İlçesi, 63569 no’lu IV. Grup Maden İşletme Ruhsatlı saha içerisinde faaliyetine devam eden Kıroğlu Otomotiv Madencilik ve Ticaret A.Ş tarafından planlanan “Bentonit Madeni Ocağında Alan Genişletme ve Kapasite Artışı ile Kedi Kumu Üretim Tesisi İlavesi” projesi ile ilgili Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası uygun bulunmuş, 25/11/2014 tarih ve 29186 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren ÇED Yönetmeliğinin 8.maddesi (5) bendi doğrultusunda halka duyuru yapılması istenmiştir.

ÇED Yönetmeliği’nin 8. maddesi (5) bendi “Proje ile ilgili olarak başvurunun yapıldığını, ÇED sürecinin başladığını, ÇED Başvuru Dosyasının halkın görüşüne açıldığını ve ÇED süreci tamamlanana kadar projeye ilişkin görüş ve önerilerin Valiliğe veya Bakanlığa verilebileceği Bakanlık ve Valilik tarafından anons, askıda ilan, internet vb. şekilde halka duyurulur.” denilmektedir.

Adı geçen Yönetmelik çerçevesinde; “Bentonit Madeni Ocağında Alan Genişletme (22,5 Ha. dan 1.721,85 Ha.’a çıkarılması) ve Kapasite Artışı (15.000 ton/yıldan kapasitesini 100.000 ton/yıl’a) ile Kedi Kumu Üretim Tesisi (40.000 ton/yıl kapasiteli) İlavesi” projesine ilişkin ilan metni yazımız ekinde yer almakta olup, Çevresel Etki Değerlendirmesi sürecinin başlamış olduğu, Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar halkımızın projeye ilişkin görüş, soru ve önerilerini değerlendirilmek üzere Valiliğimize (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bildirilmesi hususu halkımıza ilanen duyurulur.


Dokümanlar


Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır